1 » Nieodzowne piękno, stoły z forniru i drewna litego2

Nieodzowne piękno, stoły z forniru i drewna litego

Nie od dziś wiadomo że stoły z naturalnego drewna dodają wnętrzu ciepła, różnorodność gatunków drewna a także wzorów jego struktury pozwala tworzyć meble o niepowtarzalnym charakterze a dzięki możliwości barwienia możemy dopasować stół kolorystycznie do każdego wnętrza.

 

Stoły z drewna i forniru bukowego.

Najczęściej spotykanym i najbardziej znanym rodzajem drewna i forniru na stołach jest drewno bukowe, posiada ono gładką strukturę. Buczyna jest drewnem twardym, poddającym się łatwo obróbce, do barwienia stosuje się lakiery, bejce i oleje naturalne. Drewno bukowe posiada delikatne ciemniejsze prążki widoczne mniej lub bardziej w zależności od wybranego koloru wybarwienia. Fornir to cienkie płaty drewna, pozyskuje się je poprzez skrawanie i mogą mieć grubość od 0,1- do 8,0 mm. Płyty forniru są klejone na prasach próżniowych z nośnikami takimi jak sklejki, płyty MDF i wiórowe, przeważnie wykorzystuje się tą technikę przy produkcji większych elementów jak np. blaty stołów.

struktura drewna bukowego

zdjęcie: Struktura drewna bukowego.
 

Meble z drewna i forniru bukowego odznaczają się wysoką jakością i trwałością pozwalając cieszyć się nimi przez wiele lat.

stół Orys w fornirze bukowym
zdjęcie: Stół Orys wykonany w fornirze bukowym.

 

Stoły z drewna i forniru dębowego.

Kolejnym znanym rodzajem drewna wykorzystywanym przy produkcji stołów jest synonim trwałości i siły czyli dąb. Struktura oraz barwa tego drewna pozwala tworzyć niepowtarzalne meble, dąb posiada bardzo wyraźne słoje które uwydatniają się przy barwieniu. Stoły z litego drewna czy forniru dębowego pasują do każdego wnętrza stylowego, tradycyjnego czy nowoczesnego. Fornir dębowy jest w taki sam sposób wykorzystywany w meblach jak fornir bukowy.
struktura drewna dębowego

zdjęcie: Struktura drewna dębowego.
 

stół z blatem z forniru dębowego
Zdjęcie: Stół Leonardo z blatem z forniru dębowego.

Stół Loras w stylu loft z blatem z forniru dębowego.
zdjęcie: Stół Loras w stylu loft z blatem z forniru dębowego.


O czym należy pamiętać przy stołach wykonywanych na zamówienie.

W przypadku stołów wykonywanych na zamówienie należy zwrócić uwagę że meble z drewna litego i forniru przy każdym meblu mogą mieć inny układ słojów co także będzie wpływać na końcowy wygląd.

Okres pełnego utwardzenia lakieru to nawet 30 dni dlatego w przypadku mebli wykonywanych na zamówienie w pierwszym miesiącu użytkuj je oszczędnie.

 

Pielęgnacja stołów z drewna litego i forniru.

O meble wykonane z drewna naturalnego należy dbać, są one wrażliwe na wilgoć, jeśli coś się wyleje należy wytrzeć do sucha, w przypadku zbyt długiego zawilgocenia mogą pojawić się wybrzuszenia. Drewno jako materiał szlachetny chronić należy także przed wysokimi temperaturami, stosowanie podkładek pod gorące talerze czy kubki uchroni nas przed odparzeniami czy odbarwieniem. Odpowiednio dbając o stoły z drewna czy forniru zapewnimy im piękny wygląd na długie lata.

 


Przejdź do strony głównej
dostawa gratis bezpieczne płatności elektroniczne PAYU zakupy na raty  
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl