1 » Meble ze szkłem hartowanym do salonu i biura.2

Meble ze szkłem hartowanym do salonu i biura.

W nowoczesnych meblach do salonu i biura coraz częściej można spotkać blat wykonany ze szkła hartowanego, co to jest? czy warto kupić taki mebel?
Szkło hartowane dzięki swoim właściwościom jest 3 a nawet 4 razy bardziej wytrzymałe niż szkło zwykłe o tej samej grubości, dodatkowo charakteryzuje się większą wytrzymałością na nagłe zmiany temperatur. Dzięki temu w przemyśle meblarskim znalazło zastosowanie przy produkcji nowoczesnych szklanych stołów i ław. Wytrzymałość którą charakteryzuje się szkło hartowane pozwoliło na wykonywanie stołów o ciekawych kształtach i dużych rozmiarach. Wykonuje się także stoły rozkładane ze szkła hartowanego a także biurka które w połączeniu z białym lakierem czy ze stalą tworzą oryginalne meble do salonu i biura. Szkło hartowane stosuje się także jako dodatkowe zabezpieczenie stołów z blatami  lakierowanymi na wysoki połysk, przykładem jest piękny stół Sandor który jest ciekawą alternatywą dla osób mających małe dzieci i bojących się uszkodzenia blatu lakierowanego.

nowoczesny stół z blatem ze szkła hartowanego

W kwestii bezpieczeństwa należy dodać że gdy już dojdzie do zbicia tafli szkła hartowanego, pęka ono w sposób bezpieczny, tzn. rozpada się na drobne kawałki o tępych krawędziach niwelując możliwość zranienia się o duże kawałki szkła. 
Obecnie meble ze szkła hartowanego produkowane są także przy produkcji mebli w stylu skandynawskim a także w stylu loft, więc jest w czym wybierać.

Pielęgnacja mebli ze szkła.

Niezawodnym środkiem do czyszczenia szkła jest płyn do mycia szyb , do przetarcia można zastosować ręcznik papierowy lub ściereczkę z mikrofibry. Znanym środkiem domowym do czyszczenia szkła jest mieszanka wody z octem, uważać jednak należy na meble w których zastosowano połączenie szkła z drewnem, ocet może z czasem uszkodzić powierzchnię drewna.


Przejdź do strony głównej
dostawa gratis bezpieczne płatności elektroniczne PAYU zakupy na raty  
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl